Bir çentik yetmez diyenlere iki çentikli telefon!

İki çentikli telefon dünyaca ünlü Tokyolu LED TV üreticisi Sharp’a ait

Sharp, geçen sene Aquos R Compact'u piyasaya sunmuştu. Telefon, üstte küçük bir çentiği bulunan ve altta ise parmak izi sensörü için devasa çerçevesi olan bir ilginç bir cihazdı. Kısacası harika görünmüyordu. Ancak bu yılki model için şirket, parmak izi sensörünü korurken ekran boyutunu artırmak için yeni bir çözüm buldu. Evet bu doğru, iki çentikli telefon Aquos R2 Compact karşınızda!

Bir çentik yetmez diyenlere iki çentikli telefon!

Cihazın ekranı kamera lensini ve parmak izi sensörünü barındıran 5.2 inç boyutunda 2280 x 1080 piksel bir IGZO LCD. Kenarlar ekranın hiçbir yerinde yeterince ince görünmese bile önceki tasarıma kıyasla büyük bir gelişme yaşanmış. Ancak sıkı durun çünkü bu cihaz Snapdragon 845'li en ucuz telefon olacak!

Bir çentik yetmez diyenlere iki çentikli telefon!
Bir çentik yetmez diyenlere iki çentikli telefon!

Aquos R2 Compact 4 GB RAM, Android 9 Pie işletim sistemi, 22.6 megapiksel kamera, 2500mAh pil ve gerçektende bir Snapdragon 845 işlemci ile geliyor. Bataryanın biraz daha geniş olmasını beklerdik ancak Aquos'un pil tüketimi için bir takım iyileştirmeler yapmış olduğunu tahmin ediyoruz. Sonuç olarak şirket fiyat / performans anlamında iyi bir cihaz sunmayı hedefliyor olmalı.

Çentik tasarımı telefon dünyasında herkesçe benimsenmedi ve bir değil iki çentikli bir telefon herkesin beğenisine göre olmayabilir. Ancak bunun çok uygun fiyatlı, kompakt ekranlı, hafif ve oldukça performanslı bir cihaz olacağını şimdiden tahmin edebiliyoruz. Önceki Aquos R Compact orta sınıf bir Snapdragon 660 kullanıyordu. İki çentik Android telefonlarda şimdilik yasal sınır durumunda.