Pokémon GO koleksiyonunu Nintendo Switch'e aktarmak

Pokémon GO canavarlarınızı Pokémon: Let’s Go’da görebileceksiniz

Nintendo Switch'de Pokemon: Let's Go oyunu

Nintendo Switch'e bugün çıkış yapan Pokémon: Let's Go'nun en ilginç yönlerinden biri Pokémon GO mobil oyunu ile bağlantı kurması. Evet, telefonunuzda yakaladığınız yaratıkları Nintendo Switch'e aktarabileceksiniz.

Pokémon GO koleksiyonunu Nintendo Switch'e aktarmak

İlk adım cihazlarınızı eşitlemekten geçiyor. Switch için yapmanız gereken tek şey Let's Go'daki ana menüye gitmek ve "Pokémon GO ayarlarını aç" ı seçmek. Bunu yaptıktan sonra oyun Pokémon GO hesabınızı aramaya başlar. Bu gerçekleşirken telefonunuzdan Pokémon GO'yu açın ve ayarlar menüsüne gidin.

Pokémon GO koleksiyonunu Nintendo Switch'e aktarmak
Switch, Pokémon: Let's Go özel sürümü

Önce ekranın ortasındaki büyük poké topuna ve ardından sağ üst köşedeki "Ayarlar"a dokunun. En aşağıya doğru kaydırırsanız Nintendo Switch'in en üstte bulunduğu farklı cihazların bir listesi olacaktır. "Nintendo Switch'e bağlan"a basın ve Switch'in ekranında Pokémon GO hesabı bulunduğunu belirten bir bildirim alacaksınız. Eşitlemek etmek için "Evet"i seçin ve hepsi bu kadar.

Pokémon'ları transfer edin

Artık Pokémon GO'da zaten yakalamış olduğunuz yaratıkları Let's Go'da görmek için sabırsızlanıyor olabilirsiniz. Maalesef Pokémon'ları hemen aktarmaya başlamayacaksınız. Aktarım özelliğine erişmek için Fuchsia Şehri'nde bulunan, oyundaki GO Park Kompleksi'ne gitmeniz gerekiyor. Bu oyunun oldukça uzak bir noktası. Fuchsia City, oyunun sekiz spor salonunun beşine ev sahipliği yapıyor.

Bu yüzden acele etseniz bile herhangi bir aktarım yapmadan önce en az birkaç saat dolaşmanız gerekecek. Fuchsia şehrine gittiğinizde ise aktarım işlemi çok basit olacak. Telefonunuzdaki Nintendo Switch seçeneğine dokunmanız ve göndermek istediğiniz pokémonu seçmeniz ve daha sonra onları almak için parkta bulunan resepsiyon görevlisine yönelmeniz yeterli.

Pokémon GO koleksiyonunu Nintendo Switch'e aktarmak
Pokémon: Let's Go'da Meltan

Kısıtlamalar neler?

Bununla birlikte akılda tutulması gereken birkaç önemli nokta var. Bir pokémonu Switch oyununa aktardıktan sonra tekrar Pokémon GO'ya gönderemezsiniz. Bu yüzden emin olmanız gerekiyor. Ayrıca her pokémonu transfer edemezsiniz. Let's Go, orijinal Game Boy oyunu olan Yellow'un yeniden yapılmış bir sürümü. Bu da sadece birinci nesil pokémonların desteklendiği anlamına geliyor.

Fakat birkaç istisna var. İsteğe bağlı satın alınan Poké Ball Plus çevre birimiyle gelen Mew'i transfer edemiyorsunuz. Pikachu'nun güneş gözlüğü ya da noel baba şapkası taktığı, özel etkinlikle alınan pokémonlar da transfer edilemiyor. Bununla birlikte Pokémon GO için yepyeni olan tuhaf metalik yaratık Meltan aktarılabiliyor. Yukarıda Switch'deki evrimleşmiş halini görebilirsiniz.