Xbox One fare ve klavye desteğine kavuştu

Xbox One fare ve klavye desteğine kavuştu

Xbox One fare ve klavye desteğine kavuştu. Microsoft bugün başarılı oyun konsolu için fare ve klavye desteğini etkinleştiriyor. Crytek'in çok oyunculu yapımı Warframe ile birlikte bu desteğe sahip ilk oyunlar arasında Fortnite olacak.

Xbox One fare ve klavye desteğine kavuştu

Önümüzdeki ay (aralık) Xbox One klavye & mouse desteğine sahip olacak diğer oyunların listesi ise şöyle: Warframe, Bomber Crew, Deep Rock Galactic, Strange Brigade, Vermintide 2, War Thunder ve X-Morph Defense. Microsoft ayrıca gelecekte Children of Morta, DayZ, Minion Master, Moonlighter, Vigor ve Wargroove gibi oyunlara destek verileceğini açıkladı.

Xbox One Klavye ve Fare Desteğine Kavuştu
Xbox One Klavye ve Fare Desteğine Kavuştu

Geliştiricilerin oyunlarında klavye ve fare desteğini etkinleştirmek için özel olarak devreye girmeleri gerekecek. Özellikle Fortnite geliştirici EpicGames maçların daha dengeli olmasını sağlamak için konsollarına fare ve klavye bağlayan kullanıcıları aynı tip oyuncularla eşleştirecek. PUBG bu anlamda benzer bir eşleştirme sistemini kullanıyordu.

En modern kablolu veya kablosuz USB klavyeler ve fareler Xbox One ile çalışacak. Microsoft ayrıca One konsolu için tasarlanmış bir kablosuz mekanik klavye ve fare setini satışa sunacak. Şirket bunun için Razer ile ortaklık kuruyor. Microsoft, ocak ayındaki CES'te daha fazla şey duyurmayı vaat ediyor. Xbox One fare ve klavye desteğine sahip oyunların listesinin hızla artması bekleniyor.

Oyun konsollarının en önemli özelliklerinden biri oyuncuların kanepelerinden büyük ekranda rahatça oyun oynamanın keyfini çıkarmalarıydı. Ancak Fortnite ve PUBG gibi rekabetçi oyunların konsollara adım atmasıyla birlikte kolların nişancı oyunlarında fareler kadar etkili olmadığı anlaşıldı. Microsoft tam olarak bu ihtiyaca cevap vermek istiyor.