Apex Legends Bloodhound rehberi: İpuçları ve yetenekleri

Rakiplerinizin her bir hareketini takip edin ve onlarla çatışmaya girmeden önce daha fazlasını öğrenin

Bloodhound, biz bu yazıyı hazırlarken Apex Legends'taki en güçlü karakterlerden biridir. Yetenekleri birçok farklı durum için kullanışlıdır. Ultimate yeteneği ise düşmanları avlamayı çok kolay hale getirir. Yazımızda Bloodhound'ı maksimum potansiyelinde kullanmanıza yardım edecek en iyi ipuçlarına yer verdik.

Bloodhound: Yetenekleri, güçlü ve zayıf yönleri

apex legends bloodhound
Bloodhound ile yerdeki kovanlara bakarak rakibinizin ne tür silahlar kullandığını anlayabilirsiniz

Bloodhound kesinlikle Apex'in alışması en kolay karakterlerinden biri değil. Yeteneklerinin yalnızca en doğru anlarda kullanılması gerekiyor. Zira dolum süreleri kısa değil ve oldukça güçlüler.

Diğer Apex Legends rehberleri:

OctaneGibraltarLifelinePathfinder
WraithBangaloreCausticMirage

Bloodhound yetenekleri

apex legends bloodhound
Ultimate yeteneğiniz uzun süre açık kalır, açmak için çatışmaya girmeyi beklemeniz gerekmez

Passive: Tracker – son derece yararlı bir pasif, sizden önce o bölgede bulunmuş oyuncuların izlerini gösterir. Yalnızca basit ayak izleriyle sınırlı değildir. Düşman bir halatı kullanmış veya kendisine bir mermi isabet etmişse bunları da gösterir. Bloodhound'ı kullanırken bir gözünüz sık sık yerde olur.

Tactical: Eye of the Allfather – bir başka önemli yetenek, önünüzde küçük bir halka belirir ve kapsadığı alandaki diğer oyuncuları ve potansiyel tehlikeleri (tuzaklar vb.) gösterir. Bununla birlikte pozisyonunuzu ele verir. Bu yüzden gizlenmeniz gereken durumlarda kullanmadan önce düşünün. 35 saniye dolum süresi vardır.

Ultimate: Beast of the Hunt – düşmanları kırmızıyla gösteren ve aynı zamanda size sıra dışı bir hız artışı sağlayan son derece güçlü bir Ultimate. Zaman zaman Apex hilesi kullandığınızı hissedersiniz. 3 dakika 30 saniye dolum süresi vardır (Not: Açıldığında FPS düşmesi yaşıyorsanız bu bazı grafik kartlarında görülmektedir).

Bloodhound en iyi nasıl oynanır?

apex legends bloodhound
Tracker dört tip iz gösterir; ayak izi, kapı kullanımı, hasar alan / öldürülen düşmanlar ve toplanan eşyalar

Bloodhound şu anda çoğu takım için kilit seçenek durumunda. Çünkü yeri doldurulamayacak kadar çok yönlü. Sadece her türlü koşula uyum sağlayan çevik bir karakter değil aynı zamanda yetenekleri gülünç derecede güçlüdür ve çarpışmanın gidişatını değiştirebilir.

Eğer kadroda bir Lifeline yoksa, Bloodhound, Ultimate Accelerant'a en çok ihtiyaç duyan karakterdir. Beast of the Hunt yalnızca kullanan oyuncuyu değil takımı da etkiler. Bu özelliği açtığınızda o anda karşınızda olduğunu fark etmediğiniz oyuncuları görmeye başlayabilirsiniz. Dediğimiz gibi, bir tür Apex hack'i gibidir.

Oyun stili ve yetenekleri nedeniyle Bloodhound'ın kullanabileceği en iyi silahlar Mastiff, EVA-8 Auto ve Peacekeeper olarak sıralanıyor.

Ayrıca Tracker yeteneğinin ne kadar etkileyici olduğunu da göz ardı etmeyin. Zira geride bırakılan izleri 30 saniyeden uzun bir süre vurgulamaya devam eder. O alandaki çarpışmada kimlerin lobiye döndüğünü görebilir ve bu sayede peşinde olduğunuz squad'ın aslında kaç kişiden oluştuğunu öğrenebilirsiniz.

Bangalore, Pathfinder ve Wraith ile oynandığında en yüksek potansiyeline ulaşır. Zayıf kaldığı rakipler başında Wraith geliyor.

Özelliği rakipten uzaklaşırken de kullanabilirsiniz. Bu sayede gitmekte olduğunuz istikamette sizi bekleyen birileri olup olmadığından emin olursunuz. Şimdi karakterin bazı olumsuz yönlerinden bahsedelim. Neyse ki çok fazla değiller ancak oldukça önemliler.

Bloodhound'ın olumsuz yanları

Bloodhound oynarken dikkat edilmesi gereken iki önemli husus var. Birincisi, daha önce de bahsettiğimiz gibi Tracker yeteneğinin yerinizi belli ediyor olması. Eğer yakınınızdaki düşmanlardan gizlenmeniz gerekiyorsa Tracker'ı kullanmamaya dikkat edin. İkincisi ise karakterin gerçek bir kaçış mekaniğine sahip olmaması. Beast of the Hunt hızınızı artırsa da dolum süresi uzun olduğundan ve genellikle çarpışmanın başında kullanıldığından çoğu zaman kapalı durumda oluyor.


Bloodhound skin'leri

Bloodhound'ın Legendary ve Epic kozmetik skin'leri:

Bloodhound duvar kağıtları

Bloodhound'ın wallpaper'ları ile masaüstünüzü ve telefonunuzu süsleyebilirsiniz. Resimleri 1920 x 1080 pikselde görüntülemek için üzerlerine tıklayın.

Bloodhound seslendirmeni

Bloodhound karakteri Allegra Clark tarafından seslendirilmektedir.

Bloodhound hikayesi

EA.com'dan alınan resmi alıntıya göre karakterin arka plan hikayesi. Görünüşe bakılırsa Bloodhound'ların cinsiyeti bilinmiyor. Daha doğrusu bir cinsiyete sahip değiller. Bu da erkek mi yoksa kadın mı oldukları sorusuna cevap olabilir.

Gerçek adıUnvanıYaşı
BilinmiyorTechnological TrackerBilinmiyor

"Bloodhound is known across the Outlands as one of the greatest game hunters the Frontier has ever seen – and that's about all anyone knows. Their identity is a mystery wrapped in layers of rumors: they are fabulously wealthy, a bloodthirsty murderer, a Goliath whisperer, a former slave, half bat, and a dozen other things depending on who's doing the whispering."All anyone truly knows is that Bloodhound is a force to be reckoned with in the Apex Games. Bloodhound's unparalleled tracking skills are a boon to any team they join, helping them root out hidden opponents and tracking the enemy's movements. Calling on Earth's Old Norse Gods to guide them, Bloodhound believes that destiny is a path that has already been laid out, eventually carrying all to their death. But with that knowledge comes strength, because until that day comes, Bloodhound knows they can't be stopped."

Apex Legends: Bloodhound rehberi yazımız burada son buldu. Daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://2ladd.com/k/rehber