Apex Legends: FPS artırma / düşük FPS sorunu

Oyunda düşük FPS almaya başladıysanız merak etmeyin çözümü mevcut

Apex Legends geliştiricisi Respawn Entertainment geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada oyunlarının yalnızca iki hafta gibi bir sürede 50 milyon kullanıcıya ulaştığını açıkladı. Bu Fortnite'ın bile bu kadar kısa sürede ulaşamadığı bir rakamdı. Her şeye rağmen oyun büyük bir ilgiyle oynanmaya devam ediyor. Ancak bazı bilgisayarlarda düşük FPS sorunu ile karşılaşan kullanıcılar var. Biz de bu can sıkıcı problemin çözümünü paylaştık.

Apex'te FPS artırma nasıl yapılır?

düşük FPS apex legends
Düşük FPS sorunu oyunda donmalara ve lag'lara neden olabiliyor

Her zaman akıcı çalışan Apex Legends birden düşük FPS vermeye başladıysa bunun oldukça kolay bir çözümü var. Aşağıdaki görsellerden yardım alarak düşük FPS sorununu rahatlıkla ortadan kaldırabilirsiniz. Sorun genellikle yapılan bir grafik güncellemesinin ardından ortaya çıkabiliyor ancak kolaylıkla çözülüyor.

Başlamadan önce belirtelim NVIDIA Apex'teki FPS sorunu ve "shuttering" veya donmalar ile ilgili olarak yeni bir sürücü yayımladı. Sürücüyü kurduktan sonra problem devam ederse DDU ile silip temiz kurulum yapmayı deneyin.

FPS yükseltme adımları

Windows'ta arama kısmına Grafik ayarları / Graphics settings yazın ve ilk çıkan seçeneğe tıklayın. Ardından Göz at butonunu kullanarak Apex Legends klasörünün içinde bulunan r5apex.exe dosyasını seçin. Sonrasında Seçenekler ve ardından Yüksek performans'ı işaretleyerek Kaydet'e basın.

Apex Legends klasör konumu ve r5apex.exe dosyası için: C:\Program Files (x86)\Origin Games\Apex\r5apex.exe yolunu izleyebilirsiniz.

düşük FPS
Yüksek performans seçildikten sonra geriye tek bir adım kalıyor

İkinci adım NVIDIA Denetim Masası'nı kapsıyor. Aşağıdaki görüntüde yer aldığı gibi 3D Ayarlarının Yönetilmesi > Program Ayarları > Apex Legends > Yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi yolunu izleyerek Güç yönetimi modu için Maksimum performansı tercih et'i seçin.

düşük FPS
Düşük FPS sorunu için son adım Denetim Masası'nı kapsıyor

İkinci yöntem şart olmamakla birlikte sorunun kesin olarak ortadan kalkması için kullanabilirsiniz. Masaüstü bilgisayarlarda Güç yönetimi modu seçeneğini göremiyorsanız bu adımı es geçin. Yaptığımız testlerde yukarıdaki adımların ardından Apex Legends'ta 10 FPS'e düşen oyunumuz tekrar normal seviyesine (35-40 FPS) döndü.

En düşük sistem gereksinimleri

  • OS: 64-bit Windows 7
  • CPU: Intel Core i3-6300 3.8GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz Quad-Core
  • RAM: 6 GB
  • GPU: NVIDIA GeForce GT 640 / Radeon HD 7700
  • GPU RAM: 1 GB
  • DEPOLAMA: En az 30 GB boş alan

Adımların ardından hala düşük FPS almaya devam ediyorsanız bu durumda grafik kartınızı yükseltmeyi düşünebilirsiniz. Oyun bazı sistemlerde 40-50 FPS gibi akıcı değerler vermesine rağmen hala lag'li oynanmaya devam edebiliyor. Bunun bilinen bir çözüm yolu bulunmuyor. Ancak kablosuz yerine ethernet'ten bağlanarak oyunu bir kez daha test edebilirsiniz. Zira Apex'in diğer BR'lardan daha fazla indirme ve yükleme yaptığı biliniyor. Ethernet bu sürece yardımcı olabilir.

Diğer Apex rehberleri

Daha fazla Apex Legends rehberi için aşağıdaki yazılarımıza göz atmayı unutmayın:

Ayrıca karşılaştığınız çökmeler ve hatalar için Apex Legends sorunları ve çözüm yolları yazımızdan yararlanabilirsiniz. Yazıda Origin'de FPS göstergesini açma gibi yararlı bilgiler yer alıyor.

Apex Legends: Düşük FPS sorunu / Low FPS çözümü yazımız burada son buldu. Daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://2ladd.com/k/rehber

Ortalama puan: / 5. Oy sayısı:

Yazar Berkay Elem

2ladd sayfasında bilim ve teknoloji ağırlıklı haber / makale içeriklerinden sorumluyum. Detaylı analizler için beni takip edebilirsiniz.

Otuz Yıl Savaşları

Otuz Yıl Savaşları ve Avrupa'nın karanlığa gömülmesi

apex legends

Apex Legends: Grafik ayarları, FPS ve Ping gösterme, FPS sınırı kaldırma