in

Apex Legends Pathfinder rehberi: İpuçları ve yetenekleri

Pathfinder

Apex Legends'ta Pathfinder rehberi ile karşınızdayız. Göğsünde gülen suratıyla Pathfinder birçokları için Wraith veya Bangalore'dan sonra en popüler karakter. Pathfinder ilk bakışta göründüğünden çok daha fazlasını sunan bir Legend. Birçok açıdan aslında oyunun en zor ve en tehlikeli karakteri olduğu söylenebilir. Özellikle profesyonel oyuncular Pathfinder'ı oldukça agresif şekilde kullanıyor. Peki bunu nasıl yapıyorlar?

Pathfinder: Yetenekleri, güçlü ve zayıf yönleri

Pathfinder
Apex'in en hızlı ve aynı zamanda Gibraltar'dan sonra en kolay hedef alınan karakteri

Pathfinder sahip olduğu becerilerle bir destek karakteri olarak tanımlansa da onu nasıl kullanacağını bilen oyuncuların elinde aslında bir destekten çok taşıyıcı halini alır. Yetenekleri kendisine başka hiçbir Legend'ta bulunmayan mobiliteyi ve momentumu sunuyor. Bildiğiniz gibi Apex gibi Source Engine motorunu kullanan oyunlarda (Counter Strike: GO vb.) karakter momentumu önemli bir konu. Karakterinizin momentumunu koruduğunuz sürece hızlı hareket etmeye devam edebilirsiniz. Pathfinder bunu sunuyor ve birazdan değineceğiz.

Diğer Apex Legends rehberleri:

BloodhoundGibraltarLifelineOctane
WraithBangaloreCausticMirage

Pathfinder yetenekleri

Pathfinder apex legends
Zipline Gun maçın sonuna kadar haritada kalır ve herkesçe kullanılabilir

Tactical: Grappling Hook – Pathfinder, geliştiricisi Respawn'ın önceki oyunu Titanfall'un başlıca oynanış özelliği ile donatılmıştır. Kancayı kullanarak düşman oyuncuları kendinize çekebilir, yüksek tepelere tırmanabilir ve savaş alanında daha hızlı hareket edebilirsiniz. Pathfinder'ın kancası sizi doğrudan belirttiğiniz yere çekmez. Bunun yerine Spider-Man'e benzer şekilde havada yay çizerek süzülmenizi sağlar. Kameranızı kancaya paralel şekilde tutun ve iniş yaptığınızda kayarak en yüksek hıza ulaşın. 15 saniye yenilenme süresi vardır.

İLGİLİ:  Apex Legends CE-34878-0 PS4 mavi ekran hatası ve çözümü

Passive: Insider Knowledge – Pathfinder haritanın etrafına dağılmış şekilde, genellikle bir binanın tepesinde bulunan Survey Beacon'ları kullanabiliyor. Yerleri her maçta değişmektedir. Cihazla etkileşime girdiğinizde bir sonraki duvarın nereye daralacağını görebileceksiniz.

Ultimate: Zipline Gun – Zipline, ekibinizin harita üzerinde hızlı bir şekilde dolaşmasını sağlar. Zipline çok uzun mesafelerde dahi kullanılabilir. Takımınızı yeniden konumlandırmak veya binalar arasında harekete ettirmek için harika bir çözümdür. En iyi yanı ise sadece 1 dakika 30 saniye ile Apex'in en hızlı açılan Ultimate'i olmasıdır.

Pathfinder en iyi nasıl oynanır?

Videonun hemen başında Pathfinder'ı nasıl kullanmanız gerektiğini göreceksiniz

Pathfinder’in kıskacını yakınınızdaki bir duvarda kullanarak hem rakiplerinizden kaçmak hem de onları yakalamak için hızınızı artırabilirsiniz. Hatırlatalım, kancayı seçtiğiniz noktaya değil ona paralel bir yere gitmek için kullanmanız gerekiyor. Bunu yaparak çok daha yüksek hızlara ulaşabilir ve uzun mesafeleri başka hiçbir karakterin yapamayacağı şekilde kat edebilirsiniz. Bu teknik başta zor gelebilir. Pathfinder kolunu uzatıktan hemen sonra zıplama tuşuna bastığınızda havada önemli bir momentum kazanır ve bu sayede daha hızlı hareket edersiniz.

Pathfinder'ın olumsuz yönleri

apex hitbox
Apex Legends'ta her bir karakterin Hitbox'ı

Birçok yönüyle güçlü görünse de Pathfinder ile tehlikeli durumların içine girmeniz işten bile değildir. Kanca isabetli kullanılmadığında kendinizi kolayca düşmanla çevrilmiş şekilde bulabilirsiniz. Uzun mesafeleri hızlıca katetmekte iyi olsa da bir kenara tutunmaya çalıştığınızda bazen pek iyi çalışmıyor ve sizi yavaşlatabiliyor. O nedenle dikkatli kullanmanızda yarar var. Yeteneklerinden hiçbiri saldırgan olmamasına rağmen Pathfinder göründüğünden daha tehlikeli bir Legend'tır.

İLGİLİ:  Loot kutuları oyuncularda kumar davranışını tetikliyor

Yetenek ve oynanış stiline göre en iyi Pathfinder silahları Kraber, Triple Take, Longbow ve G7 Scout olarak sıralanıyor.

Pathfinder'ın bir diğer zayıf noktası ise Hitbox'ı. Büyük bir karakter olduğundan oyunun en uzun ve Gibraltar'dan sonra ise en geniş Hitbox'ına sahip. Hitbox, üzerinize gelen mermilerin isabet ettiği yerler demek. Dolayısıyla Apex Legends'ta Pathfinder'ı vurmak diğer karakterlere kıyasla (örneğin eğilerek koşan Wraith'in aksine) daha kolay. Bu nedenle çoğu zaman savaş alanında ilk isabet alan karakterlerden biri olacaksınız.

Wraith ile oynadığında yeteneklerini daha iyi kullanabilirken, karşı da bir Wraith olduğunda aynı şekilde zayıf kalır.

Pathfinder'ın üçüncü olumsuz yanı ise yeteneklerinin çok ses çıkarıyor olması. Hem kanca hem de zipline yeteneğinin sesi metrelerce uzaktan duyulabiliyor. Bu da rakiplerin sizi önceden fark etmesi ve harekete geçmesi demek. Ayrıca rakip oyuncular ultimate yeteneğinizi kullanarak nereye gittiğinizi öğrenebilirler.

İLGİLİ:  Apex Legends: FPS arttırma, düşük FPS sorunu

Pathfinder skin'leri

Pathfinder için sunulan Legendary ve Epic Skin'ler:

Pathfinder duvar kağıtları

Pathfinder wallpaper'ları ile masaüstünüzü ve telefonunuzu süsleyebilirsiniz. Resimleri 1920 x 1080 pikselde görüntülemek için üzerlerine tıklayın.

Pathfinder seslendirmeni

Pathfinder Chris Edgerly tarafından seslendirilmektedir.

Pathfinder hikayesi

EA.com'dan alınan resmi alıntıya göre karakterin arka plan hikayesi:

Gerçek adıUnvanıYaşı
MRVNForward ScoutBilinmiyor

"Pathfinder is the picture of optimism, despite his circumstances. A MRVN (Mobile Robotic Versatile eNtity) modified to specialize in location scouting and surveying, he booted up decades ago in an abandoned laboratory with no idea who created him or why. With only his MRVN designation to hint at his identity, Pathfinder set off in search of his creator.“Pathfinder has learned much in his travels since then (like how to make a mean Eastern Leviathan Stew) but hasn’t come any closer to finding his creator. Still, he’s never given up hope, and has joined the Apex Games to gain a following–and hopefully draw the attention of his maker. In the meantime, he remains enthusiastic and helpful, always ready to make new friends (then shoot them).

Apex Legends: Pathfinder rehberi yazımız burada son buldu. Daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://2ladd.com/k/rehber