Apex Legends Jumpmaster rehberi: Hızlı atlama ve daha fazlası

Apex Legends’ta nasıl daha uzağa atlanır ve bunu yaparken nasıl daha hızlı hareket edilir?

Apex Legends'ta son birkaç squad'tan biri olmaktan daha stresli bir şey varsa o da Jumpmaster görevini üstlenmektir. Jumpmaster basit bir görev gibi görünse de esasında oyunun kazanmakla kaybetmek arasındaki çizgiyi belirleyebilir. Apex Legends Jumpmaster rehberi yazımızda takım arkadaşlarınızı hayal kırıklığına uğratmamak için bilmeniz gerekenlerden bahsedeceğiz. Bunlar arasında hızlı atlama, en iyi atlama yerleri ve profesyoneller gibi süzülme bulunuyor.

Apex Legends Jumpmaster rehberi: Hızlı atlama ve daha fazlası

apex legends hızlı atlama
Soldaki ibre hızınızı sağdaki ise katettiğiniz mesafeyi gösterir

Apex Legends'ta Jumpmaster olduğunuzda genellikle üç farklı seçeneğiniz olur: Hot Zone'a atlamak, Supply Ship'e atlamak ya da haritadaki herhangi başka bir bölgeyi seçmek (genellikle en iyi loot veren bölgelerden birini). Supply Ship genellikle en sıcak çatışmalara sahne olur ancak aynı zamanda oyunun hemen başında rakiplerinizi lobiye gönderme şansını elde edersiniz. Ancak Apex Legends'ta Jumpmaster olmakla ilgili bilinmesi gereken birkaç püf noktası var. Biz de bunlara değindik. Başlamadan önce soldaki ibrenin hızınızı sağdakinin ise katettiğiniz mesafeyi gösterdiğini belirtelim.

Hızlı atlamak için yapılması gerekenler

Apex Legends'ta en hızlı şekilde nasıl atlanır merak ediyorsanız bunun nasıl yapıldığını adım adım açıkladık. Aşağıdaki yöntem Apex Legends'ta en hızlı atlamak kullanılan en iyi yöntemdir. Adımlar momentumu korumayı ve bunun için kamerayı hızlı aralıklarla aşağı ve yukarı eğmeyi içerir. Adımlar boyunca amaç hızı 147-148 seviyesinde korumaktır:

apex legends hızlı atlama
 1. Gemiden ayrıldığınızda sahip olduğunuz momentum ile kamerayı eğerek hızınızı 147'ye sabitleyin
 2. Bunun ardından kamerayı yalnızca hafifçe kaldırarak momentumu (hızınızı) koruyun
 3. Uzak bir noktaya inilecekse kamerayı eğerek momentumu aynı tutmaya devam edin
 4. Her şey hızınızı 147-148 seviyesinde tutmak için yapılır.
 5. Daha uzağa gittikçe momentumu korumak için kameranızın açısını daha sert şekilde değiştirmeniz gerekir.

Önerilmeyen hızlı atlama yöntemi

Birçok farklı rehber yazısında ve videolarda belirtilen aşağıdaki yöntem ise sanılanın aksine kullanışlı değildir ve bunu fark etmeniz fazla uzun sürmez. Birçok farklı senaryoda yalnızca tüm rakiplerinizden daha geç iniş yapmanıza neden olur. O nedenle kullanmaktan kaçınmanızı öneririz. Bahsi geçen yöntem şöyle:

 1. Gemiden atlandığında kamerayı sertçe aşağıya eğmek
 2. Hız 145'e ulaştığında kamerayı düzeltmek
 3. Hız 130'a ulaştığında kamerayı tekrar sertçe eğmek
 4. Bunu durmadan tekrarlamak

Bahsettiğimiz gibi bu yöntem hemen yukarıda bahsettiğimiz metot kadar etkili değildir.

Yere en hızlı inme tekniği

Şimdi bahsedeceğimiz teknik ise hızlı atma tekniğinden daha farklı bir yöntemi ele alıyor. Aslında oldukça basit ancak ustalaşmak için birkaç kez pratik yapmanız gerekebilir. Uygulandığında yere normalden çok daha hızlı bir şekilde dokunmanızı sağlar.

apex hızlı atlama hızlı inme
 1. Karakteriniz bir dağın ucuna veya başka herhangi yüksek bir noktaya yaklaşırken noktayı teğet geçin
 2. Bunu yaptığınızda karakteriniz iniş animasyonunu başlatır ve yere hızlıca yaklaşmaya başlar
 3. Legend'ınız yere ayak basana dek hızlıca inmeye devam eder
 4. Bazı bölgelerde rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlar

Bu hareketin bir örneğini yukarıdaki GIF'te görebilirsiniz. Jumpmaster olarak takımınızın hedeflenen bölgeye en hızlı şekilde ulaşması için uygun zamanlarda deneyebilirsiniz. Oldukça kullanışlı bir numaradır.

Supply Ship'e en hızlı nasıl ulaşılır?

Yazının hemen başındaki yöntemle bunu yapabilirsiniz. Ancak bilmeniz gereken bir şey daha var. Bu da kaç metre mesafeden atlamanız gerektiği. Eğer gemiye inmeyi hedefliyorsanız, iniş yapmadan önce havadayken gemiyi işaretleyin. Bu sizin gemiye olan uzaklığınızı gösterir. Ardından tek yapmanız gereken bu mesafe en fazla 800 metre olduğunda atlamak olacak. Ne kadar çabuk atlarsanız o kadar iyidir. Ardından hızlı atlama tekniğini kullanarak gemiye herkesten önce ulaşmayı deneyebilirsiniz.

En iyi iniş yerleri

Bunun için Apex Legends haritası Kings Canyon: En iyi loot yerleri yazımızda oldukça detaylı bilgiler verdik. Ancak Jumpmaster olarak kısaca haritanın uç bölgelerindeki yerlere atlamak isteyeceksiniz. Bunlar kısaca Water Treatment, Repulsor, Swamps, Relay, Artillery, Runoff, Airbase ve Thunderdome olarak sıralanıyor. Bunların tam yerlerini görmek için yazıdaki renklendirilmiş haritaya göz atabilirsiniz.

Apex Legends Jumpmaster rehberi: Hızlı atlama ve çok daha fazlası yazımız burada son buldu. Daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://2ladd.com/k/rehber