Kategoriler
Sanat

Avengers: Endgame daha fazla sahneyle tekrar sinemalara geliyor

On yılı aşan Marvel Sinematik Evreni'nin sonunun geldiğinin en büyük kanıtlarından biri belki de Avengers: Endgame filminin bitiş jeneriğinde hiç sahne gösterilmemesi oldu. Marvel filmleri jeneriğin ardından gelen ekstra görüntülerle bilinir. Bu sahnelerde sıradaki filmin ipuçları verilir. Marvel Avengers: Endgame ile yıllardır süren bir gelenek bozuldu. Bu durum serinin hayranlarını hayal kırıklığına uğratmıştı.

Avengers: Endgame daha fazla bitiş jeneriği sahnesiyle tekrar vizyona giriyor

avengers endgame
Endgame, Avatar'ın hasılatını geçmek istiyor.

Ancak Marvel filimden sadece birkaç hafta sonra, temmuz ayında vizyona girecek bir sonraki Marvel filmi olan ve doğrudan Endgame'den sonraki olayları takip eden Spider-Man: Far From Home için yeni bir fragman yayınladı. Ve şimdi üç saat uzunluğundaki Avengers: Endgame'in daha fazla 'sürpriz' sahne ile tekrar vizyona gireceğini öğreniyoruz.

İLGİLİ:  Develer (Camelus) - Özellikler, üreme, beslenme, habitat ve davranış

Belirtilene göre yeni film aslında eskisinden farklı olmayacak. Daha çok Marvel Sinematik Evreni'nin sıradaki filmlerini daha iyi pazarlamak ve tanıtmak için kullanılacak. Bunun için, filmin sonundaki jenerikler tamamlandıktan sonra bazı görülmemiş sahneler gösterilecek. Bilindiği üzere Marvel evreninde vizyona girecek filmler 'Phase' başlıkları altında toplanıyor. Endgame'in yeni versiyonunda Phase 4 yani dördüncü aşamada hangi filmlerin gösterileceğini öğreneceğiz. Bunu eski DVD'lerdeki 'ekstralar' menüsüne benzetebilirsiniz. Bazı silinmiş sahneler, küçük bir hürmet ve birkaç sürpriz olacak.

18 Temmuz – 21 Temmuz arasında gerçekleşecek Comic-Con'a kadar Marvel'ın sıradaki büyük film hamlesini bilmiyoruz. Tahminler serinin ölen karakterleri anısına arada bir miktar boşluk olacağı yönünde. Böylece hayranlar sevdikleri bu karakterlere gerçekten elveda deme şansı bulacak. Ancak şu var ki Marvel burada Disney'in Avatar filminin bilet gişesini zorluyor olabilir. Avatar tüm zamanların en çok kazanan filmi durumunda. Ancak aradaki fark küçük; Endgame gişesi 2.743 milyar ve Avatar gişesi ise 2.788 milyar dolarda. Yeniden vizyona girişle birlikte kârın 3 milyara ulaşması mümkün.

İLGİLİ:  Birlikte evrim / Coevolution nedir? Tanım ve örnekler

En çok hasılat yapan filmler:

  1. Avatar (2009 – 2.788 milyar dolar)
  2. Avengers: Endgame (2019 – 2.743 milyar dolar)
  3. Titanic (1997 – 2.187 milyar dolar)
  4. Star Wars: The Force Awakens (2015 – 2.068 milyar dolar)
  5. Avengers: Infinity War (2018 – 2.048 milyar dolar)
  6. Jurassic World (2015 – 1.671 milyar dolar)
  7. Marvel's The Avengers (2012 – 1.518 milyar dolar)
  8. Furios 7 (2015 – 1.516 milyar dolar)
  9. Avengers: Age of Ultron (2015 – 1.405,4 milyar dolar)
  10. Black Panther (2018 – 1.346 milyar dolar)

Avengers: Endgame daha fazla sahneyle tekrar sinemalara geliyor yazımız bitti. Daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://2ladd.com/k/sanat/

Yazar Burcu Kara

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.