in

Google Stadia oyunları ücretsiz olmayacak

google stadia oyunları

Yeni Stadia oyun akışı servisini henüz birkaç ay önce duyuran Google son olarak E3 etkinliğinde bize bazı taze bilgiler vermişti. Artık Stadia'nın ne zaman çıkış yapacağını ve servisin başlangıçta hangi ücrete sahip olacağını biliyoruz. Kullanıcıların Stadia'da oynadıkları oyunlar için ne kadar para ödeyecekleri hala net değildi. Şimdi ortaya çıkan detaylara bakılırsa Stadia oyunları için tam ücret ödenmesi gerekecek. Bulut oyunculuğun konforu düşünüldüğünde şu an için adil görünüyor.

Stadia oyunları ücretli kalacak

Konuyla ilgili açıklama yapan şef Phil Harrison platformunun en az diğer oyun platformları kadar pahalıya mal olacağını söyledi. "Neden daha ucuz olması gerektiğini bilmiyorum" diyerek ekledi. Servisin sağladığı esneklikler düşünüldüğünde haklı bir düşünceye benziyor.

İLGİLİ:  Google Chrome kullanıcıları yavaş web sitelerine karşı uyaracak
Google Stadia oyunları ücretsiz olmayacak
Ekstra konfor ekstra maliyet demek

Hizmetin ana odak noktası oyununuzu iyi internet bağlantısına sahip olan her ekrana aktarabilmeniz. Pro paketini seçerseniz aylık ücret ile servise herhangi bir cihazdan erişebiliyorsunuz. Pro paketin beraberinde bir takım oyun indirimleri sağlaması beklenmiyor. En azından söz konusu oyun Stadia platformuna özel olarak yapılmadığı sürece.

Sistem Netflix gibi çalışmıyor

Stadia sıklıkla`Netflix ile karıştırılıyor. Evet, Netflix'e benzer biçimde veriler bir Google sunucusunda bulunuyor ve işlendikten sonra cihazınıza yansıtılıyor. Stadia tıpkı Netflix gibi bir "streaming" servisi olsa da bu durum Stadia’da bulunan her şeye aylık ödeme ile erişebileceğiniz anlamına gelmiyor.

İLGİLİ:  122 milyon dolar sahte faturayı Facebook ve Google'a kesti

PlayStation veya Xbox için oyun satın aldığınızda, bu oyunu çalıştıracak makineye halihazırda sahip oluyorsunuz. Bu durum Stadia'da tamamen farklı. Yeni donanım almak zorunda kalmayarak paradan tasarruf ediyorsunuz. Stadia TV, PC, dizüstü bilgisayar, tablet, telefon veya ekranı ve interneti olan diğer her şeyde çalışabiliyor. Bu da kendisini taşınabilir bir oyun konsolu yapıyor, hem de hiçbir şey taşımak zorunda olmadan.

Google yöneticisi ayrıca fiyatlandırma konusundaki kararın geliştiriciye veya yayıncıya kaldığını, ancak Google’ın “piyasadaki geçerli fiyatların farkında olduğunu” cümlelerine ekledi.

Google Stadia oyunları ücretsiz olmayacak yazımız burada son buldu. Daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://2ladd.com/k/teknoloji/

İLGİLİ:  Xbox Project Scarlett: Özellikler, oyunlar ve çıkış tarihi