in

Google Stadia'ya gelecek oyunlar ve bilgiler

google stadia

Google en yeni ve en iyi video oyunlarını sisteminiz ne kadar düşük olursa olsun evinizdeki herhangi bir çevrimiçi cihazdan oynamanıza izin veren oldukça iddialı Stadia bulut platformunu bu yılın başlarında tanıttı. Projenin başarılı olacağı henüz şüpheli (sınırlı interneti olan insanlar, gecikme süreleri vb.) ancak mevcut video oyun konsolu savaşlarının radikal şekilde değişmekte olduğunu görüyoruz.

Google Stadia hakkında daha fazla bilgi ortaya çıktı

E3 2019’un hemen öncesinde Google, Nintendo Direct benzeri Stadia Connect servisiyle ilgili bir konferans gerçekleştirdi. Konferansın videosuna en aşağıdan ulaşabilirsiniz. Şimdi açıklanan detaylara değinelim.

İLGİLİ:  Xbox Project Scarlett: Özellikler, oyunlar ve çıkış tarihi

Google Stadia özellikleri

Google Stadia'ya gelecek oyunlar ve bilgiler

Bu kasım ayında Stadia'yı bilgisayarlarda, tabletlerde ve Chrome bağlantılı televizyonlarda kullanabilecek, ayrıca Stadia uygulamasını Google'ın en yeni Pixel 3a akıllı telefonları gibi cihazlara indirebileceksiniz. Oyun kalitesi 10 mbps bağlantılar için 720p 60FPS stereo ve 35 mbps bağlantılar içinse 5.1 ses destekli 60FPS 4K HDR şeklinde olacak.

Ayrıca çeşitli satın alma seçenekleri de bulunacak. İstediğiniz oyunlar için tek tek ödeme yapabileceksiniz. Diğer taraftan Stadia Pro'ya abone olursanız sürekli genişleyen oyun kütüphanesinin tamamına en yüksek görüntü kalitesiyle erişebileceksiniz.

Founder's Edition ve Destiny 2

Lansmana özel bir teklif de sunuluyor. 130 dolara Stadia Founder's Edition alarak sizin ve bir arkadaşınızın kullanabileceği üç aylık Stadia Pro üyeliği, 69 dolar değerinde özel mavi renkli Stadia kontrolcüsü, bir Chromecast Ultra ve Shadowkeep DLC'si ile gelen oynaması ücretsiz Destiny 2'nin tam koleksiyon paketine sahip olabiliyorsunuz. Destiny 2 karakteriniz Stadia'ya aktarılabilecek.

İLGİLİ:  Dünyada her gün ne kadar veri hangi kaynaklardan üretiliyor?

Eklenecek diğer oyunlar

Destiny 2 lansmanda oynanabilir olacak tek yapım değil. Büyük ses getiren bir diğer oyun duyurusuda Baldur's Gate 3 oldu. Divinity oyununun geliştiricisi Larian Studios'un klasik karanlık fantazi serisi DnD RPG'nin dönüşü uzun süredir bekleniyordu. Gylt ve Get Packed diğer ilgi çekici küçük oyunlar arasında yer alıyor. Tüm Stadia oyunlarının listesi şöyle:

Mortal Kombat 11, FIFA, Tomb Raider, Assassin Creed Odyssey, Ghost Recon: Breakpoint, Division 2, Final Fantasy XV, Wolfenstein: Youngblood, Doom: Eternal, Samurai Shodown, Power Rangers: Battle for the Grid, Thumper, Football Manager, Darksiders Genesis, Borderlands 3, Trials Rising ve daha fazlası yakında servise geliyor.

İLGİLİ:  Güneş bebekken farklı hızda dönseydi bugün yaşam olmayabilirdi

Bu oyunların Stadia ile ne kadar iyi oynandığını görmek için bizzat test etmemiz gerekecek. Ancak en azından şimdilik hangi yapımlarla karşılaşacağımızı ve de servisin potansiyelini görmüş bulunuyoruz.

Google Stadia'ya gelecek oyunlar ve diğer bilgiler yazımız burada son buldu. Daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://2ladd.com/k/teknoloji/