2019'un en çok kazanan erkek aktörü belli oldu

Liste büyük ölçüde Amerikalı aktörlerden oluşuyor

Dwayne Johnson üst üste ikinci kez yılın en çok kazanan Hollywood oyuncusu oldu. Eski güreşçi Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw dahil olmak üzere, Gökdelen ve Ballers gibi yapımlardan 2019'da 89 milyon dolar kazandı. Dwayne Johnson bu servetini, bilet gişesi satışlarının %15'ini kazanmasını sağlayan film anlaşmalarına borçlu.

2019'un en çok kazanan erkek oyuncuları

Oyuncu henüz vizyona girmemiş olan Jumanji: The Next Level filminden 23.5 milyon dolar ön ödeme aldı. Bu bir film çıkmadan önce aktöre verilen en büyük ödemelerden biri oldu. Dwayne Jonhson gelecek yıl Jungle Cruise'da rol alacak. Disney macera filminde rol arkadaşı Emily Blunt olacak.

en çok kazanan erkek aktör dwayne johnson
Hobbs ve Shaw gişede 75 ila 100 milyon kazandıracak

Yıldız oyuncuyu Avengers filminden Chris Hemsworth ile Robert Downey Jr izliyor. Hemsworth Marvel filmlerinden ve Siyah Giyen Adamlar: Global Tehdit'teki rolünden 76.4 milyon dolar kazandı. Onun arkasında 66 milyon dolar ile Robert Downey Jr var.

İlk 10'da birçok Marvel aktörü bulunuyor. Altıncı sırada 43,5 milyon ile Bradley Cooper, sekizinci sırada 41 milyon ile Chris Evans ve dokuzuncu sırada 41 milyon ile Paul Rudd dikkati çekiyor. Bradley Cooper'ın bu yılki gelirinin büyük kısmı Bir Yıldız Doğuyor'dan geldi. Oyuncu gelirinin sadece %10'unu Marvel'a borçlu. Cooper filmden ön ödeme almayı kabul etmek yerine gişe hasılatını seçti. 435 milyon dolar gişe hasılatı kendisine 40 milyon kazandırdı.

Listede Hindistanlı ve Çinli aktörler de var

2019'un en çok kazanan aktörleri listesi Amerikalı yıldızlarla dolu ancak Hintli ve Çinli isimler de var. Dördüncü sırada bulunan Akshay Kumar, Hintli filmler Kesari ve Mission Mangal ile büyük bir başarı elde etti. Beşinci sıradaki Jackie Chan ise gelirini Viy 2: Journey to China'ya borçlu. Film Charles Dance ve Arnold Schwarzenegger ile ortak çekildi.

Adam Sandler ve Will Smith 2019'da en çok kazanan diğer aktörler oldular. Sandler, Netflix anlaşmasından kazanmaya devam ediyor. Will Smith ise Aladdin ile vizyona geldi.

2019'un en çok kazanan erkek aktörü belli oldu yazımız burada son buldu. Daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://2ladd.com/k/sanat/