Kategoriler
Sanat

Brad Pitt'in Yıldızlara Doğru (Ad Astra) filminin konusu

Brad Pitt'in başrolü oynadığı Yıldızlara Doğru (Ad Astra) uzay filmi konusu itibariyle merak uyandırıyor. Film 20 Eylül'de ülkemizde vizyona girecek ve Brad Pitt'in bu yapımla Oscar'a aday olacağı düşünülüyor. Filmde Roy McBride babasının izinden giden ve astronot olmak isteyen bir ana karakter olarak karşımıza çıkıyor. Brad Pitt, Roy McBride rolünü Bir Zamanlar Hollywood'da filminden daha önce almış.

Ad Astra (Yıldızlara Doğru) filminin konusu

Hikayede McBride uzay aracında yaşanan bir aksaklık sonucu Dünya'ya düşer. Yeryüzünde fazla zaman geçiremeyen Roy ordu tarafından hızlıca tekrar uzayın derinliklerine gönderilir. Şizoid eğilimlere sahip astronotun yeni görevi bu kez dünyayı kurtarmaktır.

Tüm Güneş Sistemi'nin kaderi onun elinde

Brad Pitt'in Yıldızlara Doğru (Ad Astra) filminin konusu
Roy McBride

Karakterimizin babası Clifford McBride, 16 yıl önce Lima Project'te görev alırken uzayın bilinmezliğinde kaybolmuştur. Lima Project dünya dışı yaşamı aramak için başlatılmış bir girişimdir. Tommy Lee Jones'un canlandırdığı karakterin çoktan ölmüş olduğu düşünülürken Roy'un iş arkadaşları ona babasıyla iletişime geçmesi konusunda cesaret verir. Clifford'un yaşadığına dair hiçbir işaret olmamasına rağmen Roy babasını aramak için kendisini belki de dönüşü olmayan bir derinliğin içine bırakır.

"Oldukça gizli bir madde" ile deneyler yapan Clifford sonunda çalışmalarını "tüm yaşamı yok edecek" düzeye getirmiştir. Güneş Sistemi'nin tamamını tehlikeye atan bu durumu tersine çevirmek için yapılması gereken tek şey Güneş Sistemi'nin en dış noktasına gitmektir. Tüm yaşamını bir bilinmezlik için tehlikeye atan Roy aynı zamanda bir koca ve babadır.

Filmin yönetmeni James Gray, baba McBride'ı Buzz Aldrin'in uzaydaki çıldırmış versiyonu olarak tanımlıyor. Diğer taraftan Brad Pitt'in eşini filmde Liv Tyler canlandırmakta. Liv Tyler sadece "Roy'un eşi" olarak biliniyor ve özel adı yok. Roy uzayda seyahat ederken Liv onunla video görüşmeler yaparak iletişim kuruyor.

Film Cannes'da ödül alabilir

James Gray'in bu zamana kadar yaptığı beş filmden dördü Cannes Film Festivali'nin en büyük ödülü olan Altın Palmiye'ye aday gösterildi. Bunlar arasında 2013 yapımı The Immigrant ve 2016 yapımı The Lost City of Z var. Bununla birlikte Brad Pitt'in Ad Astra ile en iyi erkek oyuncu Oscar'ı alma şansı hala yüksek. Özellikle de güçlü konusu göz önüne alındığında.

Brad Pitt'in Yıldızlara Doğru (Ad Astra) filminin konusu yazımız burada son buldu. Daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://2ladd.com/k/sanat/

Yazar Burcu Kara

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.