Galaxy Note 10+ ve iPhone XS Max dayanıklılık testine alındı

Note 10+ başarısını Gorilla Glass 6’ya borçlu

iPhone XS Max ve Galaxy Note 10+ dayanıklılık testine alındı. Sektörün liderleri arasında yer alan Apple ve Samsung daha geniş ekran – gövde oranına sahip modeller çıkarmaya devam ediyor. Akıllı telefonların geleceği tam ekran tasarımlarda ancak bu telefonlar şimdiye kadar yeterince dayanıklı olduklarını kanıtlayamadı. Bu cihazlar daha kullanışlı olsa da ekranlarının kırılma şansı yüksek oluyor. Yeni bir test bu konuya yeniden ışık tuttu.

iPhone XS Max ve Galaxy Note 10+ dayanıklılık testi sonuçlandı

PhoneBuff isimli YouTube kanalı iki telefonun düşme testi performansını karşılaştırdı. Note 10+ bu anlamda benzer fiyat seviyesinde bulunan iPhone XS Max ile yarıştırıldı. Samsung önceki amiral gemisi Note 9'da yalnızca ön yüzü Gorilla Glass 6 ile kaplarken, yeni modelde söz konusu güçlü camları öne ve arkaya yerleştirdi.

Gorilla Glass 6 fark yaratabildi mi?

Gorilla Glass 6 önceki sürüme göre kağıt üzerinde daha dayanıklı olsa da Galaxy Note 10+'ın arka yüzünü kırılmalardan koruyamadı. Eğimli ekrana sahip Note 10+ beklendiği gibi yanlarına düşürüldüğünde XS Max'ten daha kolay hasar aldı. Bununla birlikte test ekran dayanıklılığına geldiğinde XS Max rakibinin gerisine düştü. Samsung'un dev ekranlı amiral gemisinin aldığı hasar şaşırtıcı derecede daha az oldu.

YouTube kanalı son olarak bir bonus test daha gerçekleştirdi. İki telefonu da çalışmayı durdurana kadar art arda bir çok kez düşürdü. Galaxy Note 10+ bu testten sapasağlam çıktı. Cihaz ağır hasar alsa da asla işlevselliğini kaybetmedi. Ekran büyük oranda kırıldı ancak parmak izi okuyucu çalışmayı sürdürdü. Cihaz dayanıklılık testinde genel anlamda iPhone XS Max'i geçmiş oldu.

Galaxy Note 10+ ve iPhone XS Max dayanıklılık testine alındı sonuçlandı yazımız burada son buldu. Daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://2ladd.com/k/teknoloji/