in

Lamborghini Uluslararası Uzay İstasyonu'na karbon fiber gönderiyor

Lamborghini uzaya gidiyor. Automobili Lamborghini, uzay ortamının kompozit malzemeler üzerindeki etkilerini incelemek için Houston Metodist Araştırma Enstitüsü adı verilen bir hastane ile çalışmaya başladı. Harika değil mi?

Planlanan, Lamborghini'nin insansız bir roketle Uluslararası Uzay İstasyonu'na birçok farklı kompozit malzeme numunesini göndermesi. Orada örnekler üzerinde çalışılacak. Elde edilecek sonuçların gelecekteki süper otomobillerin ve yapay uzuvlar gibi tıbbi ekipmanların tasarımını direkt olarak etkileyeceği düşünülmektedir.

Lamborghini CEO'su Stefano Domenicali, "Çok gurur duyuyoruz" dedi ve şöyle devam etti: “Lamborghini, dünyada ISS üzerinde karbon fiber malzeme bilimi araştırması yapan dünyadaki ilk otomobil üreticisi olarak çığır açıyor. Önemli bir kurumsal sosyal sorumluluk örneğini temsil etmenin yanı sıra, bu görev tamamen felsefemiz ve değerlerimizle de uyumlu. Lamborghini faaliyetlerinin her alanında sınırların ötesine geçmek ve teknoloji alanında öncü olmak için her zaman kararlı olan bir marka. ”

İLGİLİ:  Uzaylı yaşamın izleri bu zehirli gaz bulutunda olabilir

Karbon fiber numuneleri ISS'de yarım yıl boyunca tutulacak . Bu süre zarfında, her türlü çılgın kozmik radyasyona ve sıra dışı sıcaklıklara maruz kalacaklar. Umarız Lamborghini, bu örnekleri The Fantastic Four gibi güçlerle geri gelmek için hazırlanmıştır.