Kategoriler
Teknoloji

Sony PS6, PS7, PS8, PS9 ve PS10'u ticari markaları olarak tescil ettirdi

Sony, PS10'a kadar, belki de bir çoğumuzun göremeyeceği modelleri kapsayan PlayStation konsollarının model numaralarını ticari markası olarak tescil ettirdi. Sony'nin yeni nesil PlayStation 5'i henüz çıkmamış olsa da markasını koruma içgüdüsü apayrı bir konu olarak değerlendirmelidir.

Beklendiği gibi Sony Japonya’da PS6, PS7, PS8, PS9 ve PS10’un isimlerini ticari markası olarak kayda geçirdi. Açıkçası bunlar, markanın geleceği için güvence altına alınan ticari isimler olmaktan öteye gitmiyor. Yani herhangi bir donanım çalışması olduğunu gösterebilecek kanıtlar değiller. Zaten bu tür bir teknolojik öngörü veya işletme esnekliğine hiçbir şirket sahip olamaz.

İLGİLİ:  Apple Arcade ve Google Stadia farkı nedir?

Şu anda Sony, henüz son aşamasına dahi gelinmemiş olan PlayStation 5'e tamamen odaklanmış durumda. Geliştiriciler hala en üst düzeye çıkmaya ve konsol donanımını sınırlarına getirmek için PS5'in sistemini bir bütün olarak zorluyor.

Sony o nedenle bir bütün olarak üretime henüz başlamadı ve muhtemelen geliştirici kitlerinde bulunan Navi GPU ve Zen 2 CPU'lu AMD SoC donanımlarının revize edilmesiyle ilgili Sony'nin sıklıkla geri bildirim almaya devam ettiği düşünülüyor.

Şirketin Şubat 2020'de PS5'i özel bir etkinlikte tanıtması bekleniyor.

Yazar Burcu Kara

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.