Kategoriler
Teknoloji

Overwatch 2 duyuruldu, çıkış tarihi ve tüm bilgiler

Abone Ol 

Blizzard bugünkü BlizzCon etkinliğinde Overwatch 2'yi resmi olarak duyurdu. Şirket resmi YouTube sayfasında oyunun ilk oynanış videosunu da yayımladı. Overwatch 2 ile pek çok şey yenileniyor. Karakterler yeni yetenekler kazanıyor ve oynanış tekrar elden geçiriliyor.

Overwatch 2 neler sunuyor?

Oyunun temel mekanikleri aynı kalıyor. Önceki modlar ve haritalar değişmiyor. Ancak üzerine yenileri ekleniyor. Oyun PvE ögelerine odaklanıyor. PvE modları Co-Op olarak yani arkadaşlarınız ile oynanıyor.

Hero görevleri tamamen Co-Op üzerine odaklanıyor. Bu durum Diablo'da hikayeden farklı olan Adventure moduna benzetilmiş. Hero'ların yetenekleri bu modda değişecek. Oyuncular farklı yetenekler seçme şansına sahip olacak.

Overwatch 2
Yeni oyun modunda karakterler için farklı yetenekler seçilebiliyor

Overwatch 2 ile karakterlerin görünümleri de yenileniyor. Ayrıca Overwatch 1'de sahip olunan kostümler Overwatch 2'ye aktarılıyor. 50 milyondan fazla oyuncu böylece geride bırakılmamış oluyor. Overwatch 2'nin çıkış tarihi henüz duyurulmadı ancak tahminler 2020 yönünde. Oyunun demosu BlizzCon 2019 panelinde oynanabilir olacak.

Overwatch 2 oynanış videosu